Mától megváltozik a háziorvosi ügyelet rendszere a vármegyében
Veszprém vármegyében szeptember 1-jétől megváltozik a háziorvosi ügyeleti rendszer, az önkormányzatok helyett az Országos Mentőszolgálat szervezi meg. Az 1830-as az alapellátási ügyeleti rendszerhez tartozó telefonszám. Szakember fogadja a hívást, ha kell, tanácsot ad, segít eldönteni, mekkora a baj, ha kell, ügyeleti kocsit küld vagy életveszély esetén mentőt riaszt. (A 112 megmaradt, vészhelyzet esetén bármikor hívható.)






